Olimpos / Antalya

Olimpos Türkiye’nin güneyinde İlkbahar ve Sonbahar sezonlarında oldukça güzel tırmanış imkanı veren, birazda tatil havası olan bir tırmanış bölgesidir. Olimpos’ta 10 ayrı sektörde yaklaşık 200 rota bulunmaktadır.

Kamp

Olimpos’ta yaz aylarında turistlerin yoğun olması sebebiyle biraz pahalı olan ama bu ayların dışında fiyatların düştüğü bir sürü küçük pansiyonda kalabilirsiniz. Fiyatlar yemekli, yemeksiz, çadır, dom (küçük çok kişilik odalar) yada tek kişilik odalar gibi seçeneklere göre günlük 5 ila 75 TL arasında değişmektedir.

Ulaşım

Olimpos Antalya’nın 80 km kadar güneyinde kalmaktadır. Bölgeye ulaşım Antalya otogarının ilçeler terminalinden sık sık kalkan Olimpos otobüsleriyle sağlanır. Yada havaalanından taksi ile Falez Oteli’nin önüne gelebilir ve buradan yine aynı otobüslere binebilirsiniz. Eğer araba ile geliyorsanız Finike yönüne doğru ilerleyin ve Tekirova’yı geçtikten 20 km sonra Olimpos kavşağından içeri girin. Buradan 10 km kadar aşağıda otellerin olduğu bölgenin başladığını göreceksiniz.

Rotaların rehberi için Öztürk Kayıkçı’nın Antalya Kaya Tırmanış Rehberi’ne başvurabilirsiniz. Ayrıca rehberi Olimpos’ta Kadir’in Ağaç Evleri’nde bulabilirsiniz.

Harita

Center map

Yorum Bırakın

  • (yayımlanmayacak)