Kelkayalar / Denizli

Kelkayalar; içerisinde yaklaşık 30 rota barındıran ve her geçen gün yeni açılan rotalarla büyüyen bir tırmanış bölgesidir. Bölgenin keşfini Mustafa Çetinkaya yapmıştır. Aynı zamanda bölgedeki rota açma çalışmalarını da kendisi üstlenmiştir.

Kaya yapısı fosil traverten denilen bol cepli ve kum saatli bir yapıdır. Kayaların hemen önündeki alanda bir mermer ocağı bulunmaktadır.

Ulaşım

Kelkayalar Denizli-Ankara yolu üzerindeki Aşağı Dağ Dere Köyü’nün bitimindedir ve Denizli merkezden 35 km mesafededir. Denizli garajdan Kaklık dolmuşlarına binerek tek vesaitle gidebilirsiniz. Yapamanız gereken dolmuşa bindikten sonra Aşağı Dağ Dere sapağında inmek ve sapaktan hiç bir yere sapmadan direk köye yürümek. Kayalar köyü karşınıza aldığınızda sağ tarafta kalıyor. Kendi aracı ile gelecekler için de yol güzergahı aynı.

Kamp

Kelkayalar’da kayaların önündeki boşluk alanlar dışında stabil bir kamp alanı bulunmuyor. En fazla 8-10 çadır alabilecek bir büyüklüğe sahip. Suyu köylülerin evlerinden ya da camiden sağlamak mümkün. Köy bakkalında ise neredeyse her istediğinizi bulabilirsiniz.

Harita

Center map

Yorum Bırakın

  • (yayımlanmayacak)