Hakkımızda

Birkaç yıl önce bir fikir atılmıştı ortaya. Fikir şuydu: “Bir gün herkes mezun olacak bu okuldan, kulüpten de ayrıca. Ve bu mezuniyet gerçekleşince kulüpten ve kulüptekilerin birbirlerinden bağları kopacak. İşte bu kopma yaşanmasın diye bir ‘Mezunlar Derneği‘ kuralım.” Sene 2007 idi. Büroktarik ve yasal yolları arandı bu derneğin kurulması için ve arayışlar derinleştikçe bu işin oldukça külfetli olduğu ortaya çıktı. Aslında pek de külfetli değildi normal bir insan için. Ama tırmanan ve zamanının büyük bir kısmını buna harcayan bizler için pek de kolay değildi.

Bu birkaç yıl içerisinde beraber olduğumuz çoğu zamanda bu derneği kursak artık diye konuşmalar yaptık. Ama bu konuşmalar havada kaldı; ta ki Eylül 2009‘da yaptığımız kulüp toplantısı olması gereken toplantının sonunda mezunlar derneği için yapılan bir toplantıya dönüşene kadar.

En başından yapmamız gerektiği gibi bu oluşumun yasal olması gerekmediğine karar verdik. Bir dernek olmak zorunda değildi aslında hiçbir zaman. En önemli işlevini yerine getirmesi yeterliydi: Bizi bir arada tutmak. Daha sonra eğer çok gerekirse dernek de kurulabilir.

İşte bu toplantının ardından bir site yapmaya karar verdik. Bir süre üzerinde düşündükten sonra ortaya böyle birşey çıktı.

Amacı nedir bu topluluğun?
 • MUDADOSK (Marmara Üniversitesi Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü)’dan mezun olan aktif üyelerin birbirinden ve tırmanıştan kopmasını önlemek,
 • Tırmanış tecrübeleri olan kişilerle bir üst oluşumu bir araya getirerek yeni kulüp üyelerinin bu tecrübelerden faydalanmasını sağlamak,
 • Birlikte faaliyet yapmak,
 • Zaman zaman istendiği takdirde MUDADOSK’un eğitimlerine katılmak,
 • Topluluğun çalışan kesimden oluştuğu göz önünde bulundurularak; faaliyete gitmek isteyen ancak o sırada maddi durumu buna müsade kulüp üyeleriyle beraber faaliyete giderek elinden geldiği kadar o kişiye maddi destek sunmak,
 • Birbirleri arasında malzeme paylaşımında bulunmak.
Peki kimler üye olabilir?

Neden böyle birşey var?

Başta dedik ya, aktif kulüp üyelerini bir araya getiren topluluk diye. İşte bu oldukça önemli bir konu.

 • Öncelikle MUDADOSK üyesi olmalı,
 • MUDADOSK’ta bulunduğu süre içerisinde aktif bir şekilde rol almalı,
 • Eğer kişi eski MUDADOST üyeleri tarafından tanınmıyorsa; MUDADOST üyelerinden 2 tanesini aktif olduğuna dair kendine referans göstermeli.
Nasıl Üye Olunur?

Üye olmak için yukarıda yazan kriterlere uygunluğunuzu kontrol ettikten sonra;

 • Adınız, soyadınız
 • Referans olarak göstereceğiniz iki üyenin adı ve soyadını

içeren bir e-postayı iletisim@mudadost.org adresine atmak. Gerekli değerlendirmeler yapıldıktan sonra onaylanırsa e-posta adresinize cevap gelecektir.

Bu oluşum özellikle MUDADOSK mezunlarını kapsar ama bu işe gönül vermiş, üreten tüm MUDADOSK’lular katılabilir.